Vysávače – ktorý je ten najvhodnejší
Mám starý vysávač Zelmer. Práve som si bola kúpiť vrecúška do neho. Neuveriteľné- cena 10 balení nám prevýši cenu vedľa postaveného vysávača. Oči mi zablikali- pozor- keď budeš kupovať ďalší vysávač maj na pamäti, že bez vrecúšok.
Pri tej príležitosti som si teda hneď prezrela aktuálnu ponuku. Cenová hladina bola od 60- 600€.
Samozrejme v tom jednom jedinom obchode.
Typov bolo niekoľko :
- Robotické
- Tyčové
- Klasické
Robotický vysávač u mňa neprichádza do úvahy. Vyzerajú síce nádherne. Pôsobia ako z iného sveta. Mám však izby predelené prahmi a cez tie žiaľ neprelezie. Otázna je celkom iste ak kvalita vysávania v rohoch a pod nízkymi policami, kam celkom určite tiež nedosiahne..
V izbách mám pomerne veľa kusov nábytku, ktoré by mu v ceste prekážali a konečné vysávanie by som aj tak musela urobiť ja. Nezatracujem ale tento typ vysávača pre iné priestory, inak zariadené- nenechajte sa teda mnou odradiť.
Tyčové vysávače predstavovali segment s najužšou škálou výberu, Všetky nad 100€. Niektoré s napájaním pohyblivým prívodom- šnúrou, iné so zabudovaným akumulačným zdrojom energie. Všetky mali odnímateľnú a umývateľnú nádobku na prach. Všetky do jedného mali trojuholníkový pôdorys sacej plochy. Zaiste práve preto, aby rohy miestnosti boli ľahko “vysávateľné.“. Čo pod nízkymi policami. Ale neviem- nebol tam kvalifikovaný personál, ktorý by mi dal odpoveď.
Zostal už iba pohľad na najväčší počet vysávačov- klasických. Tu som ale tiež zásadne obmedzená ich veľkosťou. Prečo ? Pre úložne miesto, kde tróni vysávač.
Tu by som si vybrala vysávač s príkonom viac ako 600W, bez vreckový, s nízkou hlučnosťou, dostatočne dlhým prívodom, ktorý sa navíja. S hmotnosťou pod 6 kg,a s triedou energetickej hospodárnosti A.
Skúsim ešte pozrieť hodnotenia a ceny na internete a až tak urobím konečné rozhodnutie.